Google AdWords – wady i zalety

Google AdWords rodzaje marketingu internetowego, który coraz częściej wybierane przez firmy i osoby prywatne do rozreklamowania swojej strony w sieci. Google AdWords rodzaje reklamy, który powoduje automatyczne, natychmiastowe pojawienie się strony WWW na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania Google.

Reklama Google AdWords ma zalety i wady, o których postaram się opowiedzieć.

Zacznijmy od zalet reklama Google AdWords. Główna zaletą Google AdWords natychmiastowy efekt. Nasza strona internetowa natychmiast wyprzedza strony naszej konkurencji w wynikach wyszukiwania, co w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Kolejną zaletą reklamy AdWords jest sposób prowadzenia. Kampania Google AdWords daje wiele możliwości, dzięki czemu możemy kontrolować wszystkie aspekty naszej reklamy. Kampania Google AdWords prowadzona jest na zasadzie Pay Per Click, co oznacza, że płacimy za każde kliknięcie w naszą reklamę. Na początku kampanii Google AdWords ustalamy budżet naszej reklamy, dzięki czemu możemy wydać na naszą kampanię tyle pieniędzy, ile chcemy. Oczywiście budżet kampanii Google AdWords można zmienić w każdym momencie.

Reklama Google AdWords ma jednak także wady, o których warto nie zapominać. Dłuższym okresie czasu może się okazać, że jest to metoda o wiele droższe od innych metod marketingu internetowego jak na przykład pozycjonowania. Prowadzenie kampanii Google AdWords ma sens przede wszystkim u firm, które mogę sobie pozwolić na spore wydatki związane z marketingiem. Prowadzenie kampanii Google AdWords nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Złe ustalenie kryteriów kampanii a przede wszystkim fraz, czyli słów kluczowych może spowodować nietrafienie do pożądanej grupy odbiorców, co spowoduje nieefektywność reklamy Google AdWords.

Przed rozpoczęciem prowadzenie kampanii Google AdWords warto poświęcić kilka tygodni na zapoznanie się z tematem oraz wyszukanie wszystkich informacji, oraz podpowiedzi dotyczących prowadzenia tej reklamy, aby zapobiec ewentualne błędom związanym z przeprowadzeniem reklama Google AdWords. Można również skorzystać z pomocy firma specjalizujących się prowadzenie kampanii Google AdWords. Takie firmy na pewno odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące AdWords w Warszawie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s